app

App Store Arama Reklamlarını Yayınladı
App Store arama reklamları sayesinde Apple kullanıcıları uygulamaların ne işe yaradığını çok daha rahat ve basit bir halde üstelik ilk bakışta anlayabilecekler.

Google Play Store’da bir yılı aşkın süredir olan arama reklamları artık App Store’da da olacak. Apple, App Store arama reklamları ile ilgili çalışmalarına haziran ayında başlamış ve ABD’daki IPAD& Iphone uygulama geliştirici ve yayınlayıcılarının kullanımına sunmuştu. Başarılı neticelar elde eden Apple, App Store arama reklamlarını 5 Ekim tarihinde tüm ülkelerin kullanması için yayına aldı. Apple’ ın uygulama geliştirici ve yayınlayıcılarına ilk kampanya için sunduğu kredi ise $100.

App Store arama reklamlarının arka planı mavi şekilde gaslıkecek ve bu şekilde öbürlerinden farklı olarak o uygulamaya reklam verildiği anlaşılacak. Apple kullanılacak reklam görsellerini uygulama içinden kopyalamak ve rastgele seçmek yerine bunları uygulama geliştiricisi veya yayınlayıcısından talep edecek. Böylece kullanıcının uygulamayı keşfetmesi daha da keyifli hale gelecek.

App Store arama reklamları fiyatlandırma kısmı ise şu şekilde işleyecek:

Uygulama yazılımcıları için yayınlayacakları kampanya için maksimum bir bütçe belirleyecek.
App Store arama reklamları bilinen “ikinci fiyat açık artırması” yöntemini kullanarak diğer uygulamalardan aldığı fiyatları karşılaştıracak ve yayınlanacak olan teklif fiyatını belirleyecek.
Apple belirlenen teklif fiyatına ilgili olarak hangi reklamların gösterileceğine karar verecek.

App Store arama reklamları özellikleri:

Uygulama geliştiricilerinin ya da yayınlacılarının Iphone ve IPAD için ayrı ayrı reklam vermesi gerekiyor.
Uygulama geliştiricilerinin veya yayınlacılarının anahtar kelime önerme aracı ile hızlandırıcı kelimeler ve negatif tesir yaratabilecek kelimeleri belirleyebilecek.
Hedef kitleyi seçebilecek ve hedef kitleye uygun reklamlar önerebilecek.
Analiz özelliğinden yararlanarak arama reklamlarının etkilerini de ölçümleyebilecek.
Bakalım Google, Apple’ın bu yeni gelişmesi karşısında iyi mi bir arama reklamlarına güncelleme getirecek. Merakla beklemekteyiz.Etiketler:, ,