5

Merhaba. Uzunca bir ara verdik yine yazılarımıza. Az ama öz yazmaya çalışıyoruz diyelim. Rıfkınında benimde özel işlerimiz, hayat meşakkati derken azca süreımız oldu ama güzel bir yazı ile başlangıcı yapıp; şu sıralar yoğun şekilde yazı girmeye çalışalım dedik.

Başlangıcı uzun bir zamandır yazmayı planladığım Youtube Videoları için SEO ile yapmaya karar verdim. Rıfkı’ da yaz abi elemanlar site seosu ile uğraşmak yerine Youtube videolarına seo yaparak daha hızlı paralar kazanabilir dedi. Selamı var öpüyor hepinizi Rıfkı. (Rıfkı kimdir?)

Şimdi öncelikle belirtmeliyim ki burada anlatmak istediğimiz vaziyet spam yapıp oradan buradan bot yazdırıp kanal klonlama değil de; tekil videolar ile para kazanma olayı. şu demek oluyor ki eğer spamla para kazanma şeklinde bir hedefiniz var ise yazıyı okumanıza gerek yok ?

Youtube’de SEO yapılmış video örnekleri:

arkadaşlar öncelikle bu Youtube SEO işini ciddiye almamız lüzumlu. Sizlere genel olarak sektörleri incelediğimde gaslıme çarpan en önemli videolardan birini vereceğim. Özellikle E-ticaret sektöründeyseniz tek video ile adamların ne denli para kazanılmış olduğunı tahmin edebilirsiniz. Vereceğim sektör abes bir sektörde olsa geçen günlerde bir dostum tarafından verilen videoyu kapsamlı olarak inceleme olanakı buldum. Bunda bakmanız gereken şey backlink haritası. Kelimemiz: g*c*ktirici İlk sırada yeralan videoyu kapsamlı incelerseniz milyona yakın trafik aldığını görebilirsiniz. Mantıken bir düşünün. Eticaret sitesi aç aylarca hatta senelerce uğraş ama şu denli satış yapama. Bu yüzden Youtube nimetlerinden sonuna kadar faydalanmalıyız. Bu video bize örnek teşkil edebilir. şu demek oluyor ki bir Eticaret siteniz varsa hiç kasmadan 2-3 video ile günlük 15-20 sipariş alabilmek mümkün.

Videolar için SEO çalışması iyi mi yapılmalı?
Üstteki videoyu incelerseniz allah ne verdi ise kastıklarını görebilirsiniz. Hacklinkinden tutunda ne denli kirli bağlantı var ise kasmışlar ve sıralama aldırmışlar. Bu işlemleri bizler ana sitemize yapsak 2 haftada yerle bir oluruz fakat site otorite olunca işte işler değişiyor. Sıfır risk ile bence farklı ürünler için denenebilir.

Youtube videolarına hızlı sıra nasıl aldırılır?
Youtube videolarında sıralama hususunda bir kaç önemli teferruat var arkadaşlar. Bunlara değinmek istiyorum. Bunu maddeler halinde işlemek, aşama aşfakat sizlere vermek daha mantıklı olacak.
Videonuzu oluşturun. Özgün ise sıkıntı yok. Özgün değilse Movie Maker vs. Ile başına sonuna logonuzu vsnizi ekleyin. Birkaç videoyu birleştirin ve olabildiğince özgünleştirin derim. Hatta olabiliyorsa sesi komple değiştirmekte hoş olur.
Videomuzun title ve açıklama alanını çok dikkatli ayarlamalıyız. Spam olmayan düzgün bir title seçilmeli. Izahat alanı ise 100 kelime civarı seo uyumlu şekilde yazılmalı.
Videomuzu bu şekilde hazırladıktan sonra gönderiyoruz. Kanalımızda tek sektörde olursa daha hızlanır işlemimiz. Örneğin En rahat yataklar hakkındaki bir video için yatak konulu bir kanal daha hoş olur.
Püf noktası: Videomuzun açıklama kısmına sıralama alıncaya kadar mutlaka backlink eklemiyoruz. önce hedeflediğimiz sıralamamızı alıyor hemen sonra 100 kelime yazımız var ise 100 kelime daha ekleyip alt kısma urlmizi ekliyoruz. Doğrusu sıralama almadan direk sitenizin urlsini çakarsanız sıralama sürecini uzatırsınız.
Sıralama aldırmak için ufaktan başlayarak ağır spam yapmadan videomuza çalışmalar yapmalıyız. Örneğin Elma reçeli temalı bir videomuz için elma, elma reçeli, en iyi elma reçeli, reçel tarifi benzer biçimde benzer biçimde eş anlamlı anchorlar ile çalışma yapmalıyız. Sıralama alacağımız kelime elma reçeli ise Youtube için o kelimede oranı biraz daha fazla tutabiliriz. (Standartta ana çıkılacak kelimeye fazla yüklenmiyorduk.)
Rıfkı abi üsttekiler mantıklı şeyler. Daha önce seninle bunları denemiştik. Fakat ipneler bir gecede tutar 1k wiki, 1 k blog yorum basarsa anam avradım olsun video mideo dinlemem diyor ? Adam olsunlar belirli seviyede çalışmalar yapsınlar diyor. Yani her video sayfası bir ana sayfa gibi davranmalı, ona nazaran çalışmalar yapmalıyız.

Videolar için iyi mi backlink işlemleri yapılmalı?
Backlink işlemlerini videonuzu Youtubeye url içermeyecek şekilde yeni yüklediğinizi varsayarak veriyorum dostlar. Maddeler halinde işlememiz daha mantıklı olacaktır.

İlk gün index almasını bekleyin. İndexi alınca sosyal medya hesaplarımızda ilgili videoyu paylaşalım. Google +, facebook, twitter vs vs. Otomatik değil manuel işlem deneyelim. Bu aşamada manuel işlem icra ettiğimızı botlara kanıtlamanın en iyi yollarından biri videomuzu goo.Gl ile kısaltarak toplumsal medya servislerine göndermek olabilir.
İlk gün toplumsal medya servislerinde işlem yapmıştık. Diğer gün ufaktan linklemelere başlayalım. Forum tanıtımı youtube videoları için bence bulunmaz bir nimet. Doğru hamleler ile günlük durağan 5 adet forum tanıtımı yapabiliriz. Forumlarda her forum için ayrı yazı kullanmalıyız. Doğrusu 200 kelime yazı yazdır 500 foruma at mantığı ile yaparsak sıralama alamayız. Bu yüzden 2-3 cümle yazı sonra video urlsi benzer biçimde çalışmak daha mantıklı olur. Forumlarda anahtar kelimeye değil genelde düz url veya embed olarak eklemeleri yapıyor, ana hedef kelimemizi forum konumuzun başlığında ve yazı içinde geçiriyoruz. O kelime için sinyali bu şekilde yapmamız verecektir.
Kanal sahibinin isim ve soyadı ile (alakalı plus hesap sahibi ne yazıyorsa o) şekilde blog yorumları çeşitlilik için kullanıyoruz. Bunuda günde 2 şer 3 er adet yapabilirsiniz.
öteki tanıtım yazısı, footer backlink, pdf backlink şeklinde tüm linkleme çeşitlerinide 3-5 er adet günlük limitleyerek yapabiliriz. Yani sınırlama yok. Tüm backlink çeşitleri kullanılabilir fakat aşama aşama artırılarak.
Yorum önemli bu bağlamda bir şekilde videolarımıza günde en az 1 er adet özgün yorum atmalı veya attırmalıyız. Bu noktada aynı bilgisayardan atılan yorumların ip adresi değiştirilse bile etkisi yoktur. (Vpn ile ip değişseniz de mac adresiniz sabittir. Değişemezsiniz ve buradan spam icra ettiğinız ortaya çıkar.) bu aşamada farklı forumlarda yorum başı 10 kuruş paypal 50 kuruş paypal vs gibi işlemleri kullanabilirsiniz. 50 kuruştan günde 2 yorum attırıp 1 ay devam ettirseniz 30 tl paranız gider. Hepimiz ileride bu ücreti 1 ürün satılmasında alacağımız için sıkıntı olmamalı bence.
Sonunda ilk sayfada sitenizi görmüş oldunüz ve izlenmeye başladımı. Şimdi 100 kelime yazı var ise 100 daha ekleyip eticaret sitemizde satışını meydana getirdiğimız ilgili ürünümüze bağlantı verebiliriz. Ve mutlu son arkadaşlar.
Koca eticaret sitesi açıp yerinizde saymak yerine, bu şekilde emek vereceğiniz 3 video ile günde 5 er adetten 15 adet ürün satabilir, ürün başı ölüsü 10 tl getiri ile ayda 4500 tl net kar elde edebilirsiniz. Hatta kişisel bir eticaret sitesi açıp 3 tane popüler ürün satarak aylık 4-5k arası gelir elde edebilirsiniz.Etiketler:,